Letecký Športový Klub Zvolen

Letecký Športový Klub Zvolen

Letecký Športový Klub Zvolen

Dlhá brigáda 8.-10.5.2014

Tieto tri dni sa nám celkom darilo. Vo štvrtok sa nám s Robom a Lacom za výdatnej pomoci Petra podarilo na tretí pokus vyčistiť nádrž od 30 ročného nánosu bahna. Takže sme sa konečne prepracovali bližšie ku spojazdneniu úžitkovej vody na letisku. Vytiahnuť tých cca 18 m3 bahna nebola žiadna sranda. Čerpadlo sme museli pár krát rozobrať, ale nakoniec sa to podarilo.

Vo štvrtok Robo s Maňom a Lacom pokosili, premiestnili skruže ku odvodňeniu apronu a vykopali zvod dažďovej vody z hangáru. Uložili časť kanalizačných rúr a prerazili otvoru do zbernej nádrže.

No a dnes sme s Robom umiestnili skruže na svoje miesto a založili zbytok kanalizačných rúr na odvodnenie hangáru a zaviedli hadicu na prívod vody ku vodárni. Pritom som sa naučil čo-to o rôznych záhadných uväzových metódach na kadejaké ťažké predmety, ktoré uľahčujú dvíhanie kadejakých ťažkých predmetov. Ale tie záhadné, ktorými sú nazývané zostali zahalené rúškom tajomstva 🙂 Už ani neviem ako sa volá ten čo je na obrázku. V každom prípade znelo to zábavne.