Letecký Športový Klub Zvolen

Letecký Športový Klub Zvolen

Letecký Športový Klub Zvolen

Let športovým lietadlom s možnosťou pilotovať

Chcete sa pozrieť sa na svet z výšky? Máte túžbu vyskúšať, aké to je riadiť lietadlo? Od nepamäti ľudí lákalo vzniesť sa k oblakom a skúšali to rôznymi spôsobmi. Dnes už máme pionierske doby letectva dávno za sebou a tento zážitok je dosiahnuteľný pre každého z vás.

Ak si chcete skúsiť letieť športovým lietadlom, alebo si skúsiť aké je to riadiť lietadlo. Chcete tento neopakovateľný zážitok darovať niekomu blízkemu. Nie je nič jednoduchšie. Nemusíte spĺňať žiadne špeciálne predpoklady, fyzické zdatnosti, alebo letecké znalosti. Vyhliadkový let lietadlom je dnes rovnako jednoduchý ako nastúpiť do taxíka,  zaželať si trasu a vzlietnuť k oblakom.

Ponúkame vám možnosť poznávacieho letu dvoj- alebo štvor-miestným lietadlom. Dvojmiestne lietadlo (SportCruiser) odvezie pilota a jedného cestujúceho, štvromiestne lietadlo (Čmelák Z37-C3) odvezie pilota a 3 cestujúcich.

Dĺžka letu závisí od zvolenej trasy.  Keď hovoríme o Slovensku, ako našej malej krajine, tak z lietadla to platí dvojnásobne. Vzdušné vzdialenosti sú výrazne kratšie, ako vzdialenosti po cestách. A pri cestovných rýchlostiach týchto lietadiel (okolo 180 km/h) sa toho za relatívne krátky čas dá obletieť veľa. Štandardne lietame z nášho domovského letiska Dobrá Niva. V prípade záujmu je možné dohodnúť odlet z iného letiska. Príklady trasy pri štarte z Dobrej Nivy:

  • cez Vígľaš, popri Poľane, po hrebeni Nízkych Tatier (Ďumbier, Chopok) s výhľadom na Vysoké Tatry s návratom ponad Banskú Bystricu je zvládnuteľný za cca 60 minút.
  • okolo pohoria Poľany s výhľadom na vyhasnutý kráter ponad Hriňovskú priehradu (cca 25-30 min).
  • cez Ostrú Lúku, Hronskú Breznicu do Banskej Štiavnice cez Antol, vodnú nádrž Banský Studenec a návrat na Dobrú Nivu (cca 30 min.)
  • Výber trasy je možné dohodnúť vopred s pilotom. Môžete sa ísť pozrieť na miesta vášmu srdcu blízke.

Lietanie je naozajstným potešením za pekného počasia, keď je dobrá viditeľnosť. Zážitok je potom skutočne neopakovateľný a nezabudnuteľný.

Čo vás čaká v cene poukazu:

  • Predletová príprava lietadla a plánovanie letu (10-15min)
  • Prenájom lietadla a potrebné pohonné hmoty
  • Možnosť pilotovania lietadla pod dozorom skúseného pilota
  • Počas celého letu sa môžete pýtať pilota, čo vás zaujíma a spoznávať krajinu pod sebou

Telefónny kontakt, kde dohodnete všetko potrebné je 0905 24 24 23,  alebo 0905 339 738.

Neváhajte a poďte sa s nami pozrieť na svet z výšky. Tešíme sa na Vás.

Konkrétny termín letu a miesto odkiaľ poletíte je potrebné dohodnúť minimálne 2 dni vopred telefonicky.

Štandardne lietame z letiska Dobrá Niva. Samozrejme je možné dohodnúť aj iné miesto. Podmienky a cenu s vami individuálne dohodneme.

Vaše meno (povinné)

Váš email (povinné)

Telefónne číslo

Vyberte jednu z možností letu na SportCruiser

Vaša poznámka (sem prosím uvedťe aj text venovania na poukaz ak chcete poukaz darovať)